Návrhy lekárov podľa neho vedenie nemocnice neprijalo. „Nakoľko je nás do služby pripravených 11 až 12, neboli sme schopní zabezpečiť služby v celom rozsahu tak, aby nedošlo k poškodeniu pacienta. Lebo pán riaditeľ skresal služby – kde sme slúžili traja, skresal na dvoch. Vedenie jednoznačne povedalo, že služby zabezpečí. Že sa budú pacienti voziť do Trenčína, Považskej Bystrice, Čadce, Martina, Ružomberka alebo okolitých nemocníc. Ďalšia možnosť je taká, že zoženú ľudí, ktorí budú pracovať na urgentnom príjme a na oddelení úrazovej chirurgie,“ povedal Trgiňa.
Názor vedenia nemocnice, že bude pacientov rozvážať do okolitých nemocníc považuje za nezmyselný. „Je predsa zimné obdobie, sú nepriaznivé poveternostné podmienky, poľadovica. Niekedy môže ísť o 30 až 60 pacientov v 24-hodinovej službe, počas sviatkov to býva určite viac,“ uviedol Trgiňa.
Vedenie FNsP dokázalo podľa hovorkyne Márie Koporecovej zabezpečiť ústavné pohotovostné služby v plnom rozsahu na všetkých oddeleniach a pacientom je aj po 15.30 naďalej poskytovaná komplexná zdravotná starostlivosť. „Prevoz pacientov do okolitých nemocníc by bol reálny len v prípade, keby služby zabezpečené neboli, k čomu však nedošlo. O pacientov sa tak v plnom rozsahu postarajú lekári priamo v žilinskej nemocnici tak, ako tomu bolo doteraz. Dnes na traumatológii a ortopédii slúžia traja lekári so špecializáciou, pričom je na traumatológii 34 pacientov a na ortopédii 36 pacientov. Z toho vyplýva, že zdravotná starostlivosť je na danej ústavnej pohotovostnej službe poskytnutá v plnej miere,“ uviedla hovorkyňa žilinskej nemocnice.
Autor článku: TASR