Legálne zosobášení homosexuáli žijú v priemere kratšie o 24 rokov ako ľudia s heterosexuálnym zameraním, tvrdia americkí psychológovia Paul a Kirk Cameronovci. Nikotín pritom priemernú dĺžku života skracuje menej - o jeden až sedem rokov, píše americká tlačová agentúra United Press International.
"Kto nám dáva právo odsudzovať fajčenie a podporovať homosexualitu?" pýta sa Paul Cameron, bádateľ z Inštitútu pre výskum rodiny v Colorade. "V dnešných časoch sa v celom západnom svete detí učia o škodlivosti fajčenia a o tolerovaní inej sexuálnej orientácie," dodal Cameron.
Na základe jeho výskumu oficiálne zosobášené homosexuálne páry žijú o 24 rokov kratšie ako páry konvenčné.
V Dánsku, krajine s najdlhšou históriou povoleného registrovaného partnerstva, ženatí muži zomierajú v priemernom veku 74 rokov, kým 561 homosexuálov ako 51 roční. Vydaté ženy dosahujú priemerný vek 78 v porovnaní s lesbičkami, ktoré majú 56-ročný limit.
V Nórsku sa ženatí muži dožijú priemerného veku 77 rokov, homosexuáli iba 52. Ženy sa v tejto škandinávskej krajine dožívajú priemerne 81 rokoch, kým lesbicky zamerané Nórky len 56.
"Súvislosť homosexuálnej orientácie a priemernej dĺžky života je očividná. Vďaka tomuto zisteniu by mali byť deti varované pred nebezpečenstvom homosexuality, ktorá ich ohrozuje viac než fajčenie. Školy, ktoré propagujú prohomosexuálne orientované učebné osnovy, by sa mali zamyslieť nad svojimi prioritami," povedal Cameron, odborný kritik časopisov British Medical Journal, Canadian Medical Association Journal a Postgraduate Medical Journal. Cameron publikoval už viac ako 40 vedeckých článkov o homosexualite.
Autor článku: TASR